Naše društvo se je v okviru Turistične zveze Slovenije predstavilo na 33. sejmu Alpe-Adria, ki je od 15. do 18. februarja potekal Gospodarskem razstavišču v Ljubljani. 

V posameznih sejemskih dneh je skupno sodelovalo sedem članic in dva člana iz našega društva ter članica Podeželskih žena Velike Lašče. 

Obiskovalcem so s propagandnim gradivom ter prikazom na monitorju in panojih predstavili delo našega društva, predvsem tradicionalne prireditve, ter tudi turistične točke v celotni občini. "V živo" so prikazovali posamezna podeželska opravila (izdelovanje zobotrebcev, predpražnikov iz ličkanja in papirnatih rož, pletenje košar ter predenje na kolovratu). Navezali so stike z mnogimi drugimi razstavljavci, predvsem iz društev, s katerimi se srečujejo vsako leto. 

Na stojnici je bila tudi društvena kulinarična ponudba. Za degustacijo so udeležencem sejma pripravili kašnato in moško potico, narastek iz prosene kaše in suho sadje. 

Nekaj več je v Trobli.

{gallery}sejem-aa-2023{/gallery}