Po enoletni prekinitvi zaradi epidemije je bil letos od 23. do 26. marca spet organiziran sejem za zeleni aktivni turizem Alpe-Adria. Med razstavljavci, ki sodelujejo preko Turistične zveze Slovenije, je bilo tudi naše društvo.

Devet članic in dva člana so obiskovalcem predstavili delo našega društva in predvsem tradicionalne prireditve ter prikazovali posamezna podeželska opravila (izdelovanje zobotrebcev, košar, predpražnikov iz ličkanja in predenje na kolovratu).

Navezali so stike z mnogimi drugimi razstavljavci, z nekaterimi so se dogovorili tudi za obisk oziroma sodelovanje na njihovih prireditvah.

Za degustacijo so članice pripravile tudi okusne domače sladice. »Stari znanci« med razstavljavci pa so menda pogrešali pevsko popestritev sejma – nastope naše nekdanje vokalne skupine Suhe češplje.

Nekaj več je v majski Trobli.