Med idiličnim naletavanjem snega je bil 2. decembra na Gradežu posnet del oddaje nacionalne televizije Dobro jutro. 

Marija Merljak, univ. dipl. ing. živ. teh., ki se ukvarja z zdravo prehrano in o njej v medijih tudi pogosto svetuje, in novinarka Monika Tavčar sta se pogovarjali s podpredsednico našega društva Jožico Zabukovec. Prispevek je bila v znamenju sliv, zato so naše članice prejšnji dan pripravile kup dobrot iz svežih in suhih sliv: kašo in kašnat narastek s suhimi slivami, buhteljne s slivovo marmelado, slivov zavitek, kuhane in pečene štruklje s suhimi slivami ... Poleg tega so spekle še nekaj tradicionalnih dobrot našega društva: moško in kašnato potico ter klasično orehovo potico in kruh krhljak s suhim sadjem. Skuhale so tudi krhljevko - kompot iz suhega sadja, za sladico pa so pripravile gradeško kupo s suhim sadjem in smetano. Marija Merljak je opozorila na mnoge zdravilne učinke in koristi sliv: za srce in ožilje, možgane, kosti, kožo in lase, uživanje sliv varuje celo pred rakavimi obolenji in sladkorno boleznijo.

Jožica Zabukovec je predstavila našo glavno dejavnost, to je sušenje sadja, in opozorila na prihajajočo razstavo jaslic, katerih nekaj primerkov je bilo posebej za to priložnost že razstavljenih pod kozolcem, pri katerem je potekalo tudi snemanje. 

Celotno oddajo si lahko ogledate v arhivu RTV. Objavljene fotografije je na Gradežu posnel Ivan Merljak.